Vánoční bleskový turnaj 2020

Letošního 14. ročníku Vánočního blicáku se zúčastnilo „8 statečných“ :-). V těžké době s výskytem vážné virové nákazy a s tím souvisejících zákazů či omezení téměř veškeré organizované šachové činnosti, byl skoro zázrak, že se turnaj podařilo uspořádat. Hlavní dík tak patří těm, kteří byli ochotni přijít hrát. Bylo přihlášeno až 10 hráčů, ale dva nakonec měli jiný program. Původní myšlenka byla letos sváteční turnaj hrát dva dny po sobě, středu a čtvrtek, abychom tak vyhověli vládní podmínce max. 10 lidí v klubovně. Čili účast v turnaji byla podmíněna přihláškami hráčů, abychom se do limitu vešli. Ale zájem nakonec nebyl až tak velký. Jak jsem uvedl, nakonec nás hrálo ve středu 8,  7 členů Loko Praha a 1 příchozí. Ani jsem letos nějak nezvládl ještě organizovat ceny jako obvykle a už v pozvánce jsem tuto pasáž zrušil.

Museli jsme dodržet roušky, nepříjemné omezení, ale všichni se s tím srovnali myslím bez potíží. Ovšem radostné bylo, že všichni účastníci si libovali, že si konečně mohou zahrát „live“ šachy. Zvláště pak, když situace neslibovala zlepšení a tedy i naději, že si brzy opět šachy zahrajeme. Tedy ty klasické soutěžní, družstevní. Píši to každý rok a letos to platilo opět, výsledky nejsou tak důležité, důležité bylo, že si každý mohl zahrát 10 bleskových partií (5 minut + 2 sekundy bonus). Počet hráčů 8 přímo volal po naší klubové specialitě: hrála se základní skupina každý s každým a pak tzv. play-off na 1 partii. Máme tento systém dost vyzkoušený z tzv. Rozluček (to jest jarních posledních blicáků sezóny). Ve Vánočním blicáku se myslím tento systém ještě nepoužil, musel bych to vyhledat. Tabulky a výsledky (+ nějaké foto) najdete zde níže. PF (lepší) 2021 :-). Kml

Vánoční blicák (5 minut+2sek.) 2020 na Třebešíně 16. 12. 2020
Konečné pořadí:   1. Šimeček (Loko Praha)  2. Kříž (TJ Kobylisy)  3. Kamlach (Loko Praha)  4. Štádler (Loko Praha)  5. Novák (Loko Praha)  6. Košťál (Loko Praha)  7. Čuchna (Loko Praha)  8. Hájek (Loko Praha).

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.