11.6.2022 – Přebor Prahy 4-členných družstev v rapidu 2022 (5.ročník)

Jakožto úřadující přeborníci jsme nastoupili do letošního turnaje o přeborníka Prahy čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Hrálo se opět 7 kol s tempem 15 minut + 5 sekund. Letos se zúčastnilo bohužel jen 10 družstev, termín nebyl asi nejvhodnější (2019 se hrálo už v květnu – 4.5.).

Turnaj byl z hlediska boje o 1.místo velmi dramatický. Hrálo se znovu na (bývalé) olympijské hodnocení=součet bodů z partií). Před posledním kolem jsme měli stejně bodů jako Kobylisy A, ale v tom posledním jsme stejně jako oni vyhráli 4:0 a turnaj skončil dvěma družstvy na cílové pásce J! Nakonec rozhodlo pomocné hodnocení více vyhraných partií, kterých měly Kobylisy o 1 kontumaci(!) více – 20, my 19. Těsnější to už být nemohlo. Takže jsme 1.místo neobhájili, ale rozhodně se nemáme za co stydět, 2.místo taky skvělé a hlavně jsme si parádně zahráli s dobře se pobavili J. Detailnější popis průběhu turnaje dostanou všichni hráči Loko Praha mailem. Obě vítězná družstva vyhrála s neskutečným náskokem 5.5 bodu (22.5 z 28!) před ostatními.

Michal Šindler vyhrál 1.šachovnici famózním výsledkem 6½ bodu ze 7 partií!! Kromě jiného jako jediný porazil také nejvýše nasazeného jednotlivce IM Josefa Přibyla (DP Praha)! Svoji (4.) šachovnici vyhrál také Mirek Kamlach 6 ze 7 (2 remízy). Vyhráli jsme 19 partií a jen 2 prohráli (z 28). 1x jsme hráli nerozhodně (s Kobylisy A 2:2) jinak jsme vše vyhráli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.