Archiv

16. turnaj Koně

9. 6. 2022 – Posledního turnaje 44. ročníku soutěže O putovního koně se zúčastnilo rekordních 14 hráčů. Turnaj řídil Robert, a nejen řídil, v silné konkurenci ho také vyhrál. Druhý byl Bohumil, třetí Michal. Celkově letošního Koně vyhrál s náskokem Mirek, zároveň se stal suverénním vítězem bleskové i rapidové části. Gratulujeme. Podrobnosti najdete jako obvykle […]

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Praha: MČR železničářů 2022 – finále

5. 6. 2022 – Na 3 dny rozložený finálový turnaj železničářů měl 26 účastníků, kteří hráli 9 kol tempem 50 minut na partii + 10 sekund bonus za tah. Náš účastník Zdeněk Růžička skvěle zafinišoval a skončil na 4. místě se 6 body a jen horším pomocným hodnocením od stejněbodových stříbrným a bronzovým. Alespoň v […]

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Pravonín rapid – rodinné dvojice 2022

4. 6. 2022 – Na již 13.ročník turnaje rodinných dvojic v rapid šachu se vypravila též dvojka z Loko Praha – Robert Kubíček se svým synem Danielem. Mezi 46 dvojicemi skončila ta naše po 7 kolech na 6.místě (jako 5. nasazená) s 9.5 bodem (+ 4 = 1 – 2). Výsledky najdete zde.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

15. turnaj Koně

2. 6. 2022 – Slabší účast osmi hráčů, ale zase se objevily delší dobu neviděné tváře, například Honzova. Zdeněk si dal po třech vítězstvích za sebou pauzu, tak mohl vyhrát Hynek, druhý byl Honza, třetí František. Podrobnosti najdete zde.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

14. turnaj Koně

26. 5. 2022 – Hezký turnaj s hezkou účastí, obsazený z poloviny dvoutisícovkami. Překvapení se nekonalo – zvítězila ta nejvyšší z nich. Jmenovala se Zdeněk a vyhrála potřetí za sebou. Následoval Bohouš a Mirek, který si zároveň upevnil vedoucí postavení a je téměř jisté, že letošní ročník Koně vyhraje. Podrobnosti najdete zde.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Vzpomínka na Vláďu Kučeru

18. května by se dožil 67 let náš kamarád VLK, který už bohužel není deset let mezi námi. Jeho sestřenice Jiřina Vávrová na svém Facebooku zveřejnila hezkou vzpomínku. Ke vzpomínce se připojujeme, a nejen v těchto dnech.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

13. turnaj Koně

19. 5. 2022 – Nejvyšší elo opět vyhrálo a nejnižší opět nebylo poslední. Na bleskové hry se tentokrát dostavilo jen sedm hráčů. Kloubouk dolů před Zdeňkem, který za poslední dva turnaje prohrál jen dvě partie. Je mu jedno, jestli se hraje pomalu nebo rychle. Mirek byl tentokrát druhý a třetí místo získal Petr Frouz. Ostatní […]

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

12. turnaj Koně

12. 5. 2022 – Nejvyšší elo vyhrálo první místo, nejnižší nebylo poslední. Deset hráčů jako minule a Zdeněk všem vypálil rybník. Jak dopadli Bohouš s Michalem, zejména ve vzájemné partii, a jak ostatní, se dozvíte zde.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

11. turnaj Koně

5. 5. 2022 – Opět hezký rapid se slušnou účastí 10 hráčů. Michal po delší době přišel a po ještě delší době zvítězil. Hynek a Bohouš také přišli a obsadili druhé a třetí místo. Kdo ale přišel a skončil bez medaile, se dozvíte až zde.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

29. přebor TJ Pankrác v rapidu 2022

30. 4. 2022 – Pozvání na 29. ročník přeboru v rapidu (byl by to už 30., ale loni se nehrálo) jednoho z nejsilnějších pražských klubů TJ Pankrác dostali naši hráči Michal Šindler a Mirek Kamlach. Turnaj se hrál tradičně dva dny: 21. 4. (5 kol) + 28. 4. (6 kol), tedy 11 kol tempem 10 […]

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář