Loko Praha přeborníkem Prahy 4členných družstev v rapidu

4. 5. 2019 – Po dvou letech se ŠK Loko Praha zúčastnil oblíbeného turnaje družstev v rapid šachu, hraného jako Přebor Prahy a kvalifikace pro Pohár ČR. Naše sestava nakonec vyplynula z hráčů, kteří vůbec měli čas v sobotu 4. května. hrát. Takže jsme hráli ve 4 bez náhradníků. Povolen byl 1 host (který hrál za klub soutěž družstev 2019), čehož jsme využili, abychom tedy aspoň 4 byli.

Mezi rekordními 20 družstvy jsme skončili na 1. místě, když jsme prakticky celý turnaj vedli (hrál se původní olympijský systém – součet partií) a drobné zaváhání ve 4. kole jsme hned vykompenzovali výhrou 4:0 v dalším kole :-). Před posledním kolem jsme měli 3 body náskok a tak náš jediný úkol byl udělat aspoň 2 remízy, což se hravě podařilo (Mirek dával za remis pozici s figurou více) a po třech letech jsme se opět stali přeborníky Prahy v této herní disciplíně :-)! Výsledky našich (všichni ze 7 partií): 1. Jan Smutný 3,5; 2. Dalibor Trapl 5; 3. Michal Větrovský 5,5;  4. Mirek Kamlach 6. Kromě toho ještě Michal a Mirek vyhráli své šachovnice. Výsledky najdete zde, zmínku na PŠS zde. Kml

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.